WordPress – Co to jest?

WordPress – Co to jest?

Strony internetowe WordPress

Sklep internetowy WooCommerce

Pozycjonowanie SEO WordPress

Administracja
i wsparcie WordPress

Platforma WordPress

WordPress jest prostym i intuicyjnym systemem zarządzania treścią CMS, służącym do tworzenia stron www. Prostym – nie oznacza w tym przypadku małych możliwości. Wręcz przeciwnie! Dzięki mnogości dostępnych motywów i wtyczek, umożliwia stworzenie nie tylko nowoczesnych, ale także funkcjonalnych stron www, które z powodzeniem działają na urządzeniach każdego typu (komputer, smartfon, tablet i inne).

Za co tyle ludzi polubiło WordPressa? Trzeba pamiętać, że aż 60% wszystkich stron internetowych na świecie oparta jest właśnie na tym systemie. Innymi słowami – aż 60 mln użytkowników wybrało właśnie WordPressa przy tworzeniu swojej www. Platforma świetnie sprawdza się dla stron firmowych, blogów, serwisów informacyjnych, platform szkoleniowych, a także sklepów internetowych.  Te ostatnie budowane są na silniku wtyczki WooCommerce, która umożliwia w krótkim czasie stworzenie profesjonalnego sklepu online. I tu warto wspomnieć, że aż 30% sklepów internetowych na świecie to wynik połączenia właśnie WordPressa z WooCommerce.

Wyjątkowy wygląd

Nowoczesne motywy www tworzone w zgodzie z aktualnymi trendami zapewniają przejrzysty i funkcjonalny design. Ale to nie wszystko! Wymagający użytkownicy mogą wykreować swoją stronę internetową według własnego pomysłu, nie korzystając z gotowych szablonów. WordPress nie ma ograniczeń!

Zaawansowane funkcjonalności

Wtyczki WordPressa pozwalają dostosować witrynę do potrzeb użytkownika i uzupełnić ją o przydatne funkcje, takie jak na przykład połączenie z mediami społecznościowymi, systemami mailingowymi czy płatnościami online w przypadku sklepu. Wtyczki odpowiadają także za określone funkcje strony i pozwalają stworzyć katalog, platformę e-learningową czy sklep internetowy.

Idealny dla eCommerce

Myślisz o sklepie online? WordPress jest doskonałym wyborem. Wtyczka WooCommerce pozwala na zbudowanie profesjonalnego sklepu internetowego, a dzięki sporej ilości rozszerzeń, użytkownik może połączyć swój sklep z płatnościami online, wewnętrznymi systemami do obsługi zamówień i fakturowania, czy z narzędziami marketingowymi pomagającymi zwiększać sprzedaż.

Strony i sklepy WordPress

Zajmujemy się kompleksowym projektowaniem stron opartych WordPressie oraz sklepów WooCommerce. Z nami nie będą ograniczać Cię gotowe motywy, ponieważ witrynę możemy zaprojektować od podstaw w taki sposób, aby jej design był w pełni zgodny z identyfikacją wizualną Twojej firmy.

Strona internetowa

od
800
PLN
Monthly
  • Responsywna strona internetowa WordPress

Sklep internetowy

od
1800
PLN
Monthly
  • Sklep online połączony z responsywną stroną WordPress

Strona internetowa - cennik

Planujesz nową stronę internetową? Zobacz nasz cennik stron internetowych lub skontaktuj się z nami w sprawie Twojego projektu opartego na systemie WordPress.

Łatwość w użyciu

WordPress jest niezwykle prosty w obsłudze, co wpłynęło na jego ogromną popularność. Użytkownicy nie muszą znać języków programowania takich jak PHP lub HTML  w przeciwieństwie do innych znanych systemów CMS, takich jak  Drupal czy Joomla. Dzięki temu w WordPressie można stworzyć w pełni funkcjonalną i profesjonalną stronę, opierając się na gotowych szablonach i wtyczkach, których instalacja nie powinna przysparzać problemów nawet niedoświadczonym użytkownikom. Co ważne, wprowadzanie danych i ich edycja na podstronach i blogu jest banalnie prosta, dlatego nawet laik poradzi sobie z aktualizacją strony.

Społeczność WordPress

Wokół WordPressa przez lata zgromadziła się spora społeczność użytkowników nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. Dzięki temu, każdy początkujący użytkownik systemu może uzyskać pomoc od bardziej doświadczonych webmasterów. Pomoc jest bezinteresowna i bezpłatna, ponieważ społeczność tworzą pasjonaci WordPressa, którym zależy na rozwoju platformy. Wsparcia można szukać w języku polskim, ale znaczna część informacji dostępna jest także w języku angielskim. Pomocy można znaleźć nie tylko na oficjalnych forach WordPressa, ale również w grupach na blogach i vlogach dostępnych w sieci, na Facebooku oraz innych grupach dyskusyjnych.

Wtyczki (plugins)

Mnogość wtyczek może przyprawić o zawrót głowy! WordPress mieści aż kilkanaście tysięcy darmowych wtyczek, które dostępne są nie tylko na oficjalnej stronie WP, ale także można je instalować bezpośrednio po zalogowaniu do CMS-a swojej witryny. Jest to niezwykle wygodne rozwiązanie szczególnie dla początkujących użytkowników, ponieważ nie wymaga dodatkowych umiejętności programistycznych, dając jednocześnie ogromne możliwości darmowego rozwoju strony. Spora ilość wtyczek dostępna jest bez opłat, jednakże niektóre dodatkowe funkcjonalności mogą występować w wersji bezpłatnej podstawowej z możliwością płatnego rozszerzenia funkcjonalności, a także w wersji wyłącznie płatnej.

Sklep WordPress

Sklep internetowy WordPress można w łatwy i szybki sposób zbudować z pomocą wtyczki WooCommerce. To doskonałe rozwiązanie zarówno dla małych sklepów, jak również dużych witryn sklepowych. Co istotne, cały sklep zarządzany jest z poziomu panelu CMS WordpPressa i już w wersji podstawowej, a jednocześnie bezpłatnej  WooCommerce znajdziesz m.ni. łatwe zarządzanie opisami produktów i ich kategoriami, możliwość tworzenia promocji cenowych oraz kuponów rabatowych, a także prosty system składania zamówień z płatnościami online.

Skórki WordPress

Skórki nazywane też szablonami lub motywami to nic innego jak design Twojej strony. Podobnie jak w przypadku wtyczek, ilość dostępnych motywów jest doprawdy imponująca. Ogromną ilość zainstalujesz zupełnie za darmo, ale dostępne są także szablony, których bezpłatną wersję podstawową możesz rozszerzyć o płatny pakiet premium, a także skórki całkowicie płatne. Te ostatnie oprócz zazwyczaj bardziej rozbudowanych funkcji, posiadają także dodatkowe aktualizacje i uchodzą za bardziej stabilne.

Intuicyjne zarządzanie

WordPress nie tylko uchodzi za system łatwy w obsłudze, ale faktycznie taki jest. Intuicyjne menu pozwala bez trudu edytować treści na stronie i dodawać nowe wpisy oraz media. Prosty edytor pozwala na szybkie skomponowanie wyglądu nowej podstrony i umieszczenie jej w odpowiednim miejscu w menu. Nie można tu też zapomnieć o łatwości instalacji wtyczek, które odpowiadają za szereg nowych funkcjonalności, jakie może osiągnąć Twoja witryna. Po krótkim instruktażu z CMS-em WordPressa poradzi sobie nawet niedoświadczony użytkownik.

Kalkulator strony internetowej

Potrzebujesz indywidualnej wyceny Twojej strony internetowej? Skorzystaj z naszego Kalkulatora!

Jakie są wady strony WordPress?

Podstawy kodowania

Jeśli nie chcemy pozostać przy gotowych szablonach, konieczna będzie znajomość podstaw CSS i HTML, a w niektórych przypadkach nawet znajomości PHP. Bez umiejętności programowania nie mamy możliwości zbyt dużej modyfikacji gotowych motywów, poza funkcjami udostępnionymi przez autora.

Wydajność

WordPress oferuje ogromne możliwości dzięki zawrotnej ilości dostępnych wtyczek, ale… Im więcej zainstalowanych wtyczek, tym gorsza wydajność strony. Należy zatem rozważnie planować rozbudowę funkcjonalności, aby strona działała stabilnie.

Wtyczki (plugins)

Im większy wybór, tym trudniejsza decyzja. Tak właśnie jest z wtyczkami. Ich mnogość sprawia, że niekiedy znalezienie odpowiedniej może zająć sporo czasu – szczególnie początkującym użytkownikom.

Bezpieczeństwo

Popularność WordPressa jest nie tylko jego atutem, ale także przekleństwem. Jako jeden z najczęściej używanych systemów CMS bywa często celem ataków hakerskich, dlatego zaleca się regularne tworzenie kopii zapasowych strony (backupów).

Usługi WordPress

Pozycjonowanie WordPress

od
300
PLN

Administracja WordPress

od
80
PLN

Wsparcie WordPress

od
40
PLN